Konkurs Tłumaczeniowy "УкрСлово"

24 maja 2019 roku w Lublinie odbył się Konkurs Tłumaczeniowy "УкрСлово" organizowany przez Zakład Filologii Ukraińskiej UMCS i Koło Naukowe Ukrainistów UMCS im. Profesora Michała Łesiowa. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na tłumaczeniu tekstu z języka polskiego na język ukraiński, natomiast drugi wymagał przekładu z języka ukraińskiego na język polski. W konkursie wzięło udział 17 studentów, między innymi z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z naszego Instytutu w konkursie wzięły udział studentki filologii ukraińskiej: Diana Riznyk, Katarzyna Gach oraz Gabriela Magiera.

Zwyciężczynią konkursu została Gabriela Magiera, natomiast drugie miejsce zajęła Katarzyna Gach.

Gratulujemy naszym Studentkom!

fot. Diana Riznyk