Warsztaty językowo-kulturowe w szkole podstawowej

Studenci I roku SUM filologii rosyjskiej uczęszczający na zajęcia z Metodyki nauczania języka rosyjskiego po raz kolejny mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami pedagogicznymi.

W okresie przedświątecznym odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: „Z tolerancją w sercu! Studenci – Uczniom”W ramach spotkania Pani Muhabbat Dadabaeva i Pan Kamil Szybalski przeprowadzili lekcję pokazową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 101 w Krakowie. Podczas zajęć zatytułowanych Noworoczna Matrioszka. Święta Bożego Narodzenia w Rosji uczniowie zapoznali z historią i różnymi wizerunkami Matrioszki oraz mieli okazję obejrzeć prezentację poświęconą rosyjskim tradycjom i obyczajom bożonarodzeniowym i noworocznym. Studenci z dużym zaangażowaniem podeszli do wyzwania, zaś uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w przeprowadzonej lekcji. Wydarzenie uznajemy za udane i jednocześnie cieszymy się, że przerodziło się ono w wydarzenie cykliczne!

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy mgr Olgi Dorczuk oraz mgr Joanny Osipowej oraz Pani Katarzyny Zalewskiej (nauczyciel języka angielskiego, SP 101).

 

fot. Joanna Osipowa
Data publikacji: 08.01.2019
Osoba publikująca: Marcin Ziomek