Dzień Otwarty UJ w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej

24 marca 2017 roku Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ prezentował się podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Sali Konferencyjnej Auditorium Maximum odbył się quiz realioznawczy „Nie od razu Moskwę zbudowano”, który przygotowała i poprowadziła mgr Elena Kurant. Kolejnym punktem programu była prezentacja: „Koniec języka za przewodnika” – język rosyjski z lektorem na wesoło, fałszywi przyjaciele tłumacza – również przygotowana siłami mgr Kurant oraz studentów Instytutu. W wykonaniu studentek Instytutu, Karoliny Pilipiuk oraz Amelii Kurjaniuk, na sali zabrzmiały piosenki rosyjskie, ukraińskie oraz białoruskie.

Na stoisku wydziałowym w Auditorium Maximum oraz w budynku Collegium Paderevianum studenci naszego Instytutu prezentowali ofertę dydaktyczną Instytutu.

Ponadto, w Collegium Paderevianum odbyły się dwa wykłady:

“Dlaczego w Moskwie i Kijowie pieniądze leżą na ulicy, czyli o międzykulturowych nieporozumieniach”. O tym, ile ich może czyhać na Polaka w podróży czy we współpracy zawodowej z przedstawicielami wrażliwości słowiańskiego Wschodu opowiadał dr hab. Jakub Sadowski.

W podróż na koniec świata – na Syberię – zaprosił słuchaczy dr Michał Milczarek.

Dźmitry Kliabanau

Data publikacji: 23.05.2017