Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny z Języka Ukraińskiego

16-17 marca 2017 roku w Katedrze Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej odbyła się druga edycja Międzynarodowego Konkursu Ortograficznego z Języka Ukraińskiego, w której wzięli udział studenci z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Polski, Rosji, Serbii, Węgier.

Studentki naszego Instytutu panie Karolina Winsławska (II SUM FU) i Agnieszka Żynda (I SUM FU) znalazły się w dziesiątce najlepszych i pisały finałowe dyktando.

W finale nasza studentka pani Agnieszka Żynda była najlepsza i zwyciężyła Konkurs. Drugie miejsce zajął student z Rosji (Moskwa) Daniil Fedorov, na trzecim uplasowała się studentka z Chorwacji (Zagrzeb) Sanja Sabljak.

Gratulujemy zwycięzcom!

O konkursie:

Relacja z konkursu na stronie Uniwersytetu "Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych (MGIMO-Uniwersytet)"

: http://mgimo.ru/about/news/departments/ii-mezhdunarodnyy-orfograficheskiy-konkurs-po-ukrainskomu-yazyku/

fot. Alina Akułenko, Przemysław Tomanek
Data publikacji: 18.03.2017